כמה סיבות לאהוב את החורף בארץ

למרות שאנחנו כבר באמצע ינואר, החורף האמיתי עדיין לא הגיע... אז ישבנו ונזכרנו בימי החורף המגניבים ולמה אנחנו כל כך אוהבות את העונה הזאת.

הנה לפניכם 10 סיבות שלנו לאהוב את החורף בישראל:

      עונת התותים.

מה יכול להיות טעים יותר מאשר תותים עם קצפת? לקראת כל סופ"ש אנו יוצאות לשוק הכרמל ובוחרות את התותים הכי שווים, גם כדי סתם לאכול אותם, גם כדי להוסיף לאפיה או לפרי שייק.

     צעיפים וכובעים.

משהו קטן שמשנה את כל המראה של בגדי חורף בצבעים האפורים.למרות שלא כל יום נדרש, יש לנו אוסף גדול שמחמם ומשמח בימים הקרים במיוחד.

יום עם ספר האהוב על הספה.

זה הזמן לשבת מתחת לשמיכה ולהשלים את הקריאה של הספרים שהתחלטם עוד בחורף שעבר, כי למי יש כוח לקרוא בקיץ כשמזג האוויר קורא לצאת החוצה. בדיוק עכשיו נעבור על כל הערמה שהכנו על השידה ליד המיטה.

מבחר של שתיה חמה.

תה, סיידר, שוקו חם וכו'. זה הזמן להוציא את כל הכוסות האהובות ולהתחיל להכין שתיה חמה בכמויות. גם לעבור בחנות ולהשלים את מבחר החליטות למקרה וחברים ישארו בערב בגלל הגשם החזק.

מגפיים.

לא יוצא לנו לנעול אותם הרבה, אבל למרות זאת כל חורף בחנויות יש מבחר כל כך עצום שאנו מכניסות עוד זוג לארון בתקווה שחורף יהיה מספיק קר כדי לנעול אותם. הכי כיף לקפוץ לשלוליות עם נעליים מתאימות.

   מרקים חמים.

בימי החורף כל מסעדה מוסיפה לתפריט שלה מבחר ענק של מרקים. זה גם הזמן להוציא ספרי בישול של אמא ולחפש איזה מתכון שעוד לא ניסינו.

  ערב רומנטי.   

בחורף מחשיך מוקדם ולמה לא לנצל את ההזדמנות הזאת לערב נרות ויין, לעשות אמבטיה משותפת,  לראות סרט ישן ביחד, מה יכול להיות יותר כיף מזה.

  עצים צהובים. 

נכון שברוב המדינות זה קורה בעונת הסתיו, אבל התופעה הזאת בחורף שלנו לא פחות מרשימה. שילוב של שמיים כחולים ועלים צהובים כל כך מקסים ונותן המון השראה שכל כך חסרה לפעמים בימים האפורים.

IMG_9335 (Large).jpg

      להעביר יום במיטה חמה.

ביום גשום במיוחד הכי כיף להישאר מתחת לשמיכה ולא לעשות כלום. מביאים למיטה את כל הדברים הנחוצים ופשות נחים, חולמים ולא ממהרים לשום מקום. אז משאירים את כל הסידורים למחר ופשוט נהנים מהאווירה המפנקת.

 גשם.    

למרות שכתבנו למעלה שכיף להישאר בבית כשיורד גשם, יש ימים שהכי שווה לקחת מטריה גדולה ולצאת לטייל. כשגשם לא ממש חזק לובשים את הבגדים החמים ויוצאים מחובקים יחד להנות מהגשם שכל כך נדיר בארצינו החמה.

_DSC7808 (Large).jpg

אלה הדברים שאנחנו חשבנו עליהם, ומה אתם אוהבים בחורף הישראלי?