סדנת בנות

 

כבר הרבה זמן אנחנו חושבות לארגן אירוע בנות אירופאי- עם צלחות צבעוניות, מפיות מקושטות, סכו"ם, ותפריטים. הרעיון התבשל והתבשל עד שהבשיל, וקבענו תאריך.

לא רצינו שהאוכל יהיה הבילוי העיקרי של האירוע, ולכן החלטנו להוסיף כמה DIYים כדי לתת לבנות להכיר אחת את השניה ולהעסיק אותן בדברים שהן לא עושות ביום יום.

למיקום האירוע נבחרה הגינה האחורית של לנה. השכנים דאגו בזמן למשטח עץ והחצר כבר נראתה לגמרה אירופאית, הבאנו שולחנות, תפרנו מפה, ומצאנו צלחות וסכו"ם. קישטנו את השולחן בכיסים שהכנו לסכו"ם עם תפריט מודפס עליהם. גילגלנו את המפיות וקשרנו בסרט ונוצה, וכקישוט נוסף- הנחנו לכל אורחת לחמניה אישית בצלחת.

אחרי חילוקי דעות הוחלט על התפריט:

לחמניות ביס עם צימוקים

מיני קיש בטטה

מיני קיש שום

ריבת בצל, ריבת עגבניות, ממרח פלפלים קלויים, וממרח אבוקדו

סלט ירוק עם ירקות קלויים

סלט פטריות ברוטב אנשובי

סלט קינואה וגרעני חמניה

רטטוי

תפוחי אדמה צלויים עם בצלי שאלוט ועגבניות שרי

ולקינוח עוגת גבינה קלאסית, קראנץ ריבת חלב ועוגת קישואים

_DSC1763.jpg

 

בסיום הארוחה חילקנו לבנות שקיות הפתעה ובהן תמונת פולארויד למזכרת, מגבת כותנה, פקק ומגנט.

ופה התחיל החלק המעניין. יחד הכנו קישוט למקרר- מגנט עם פקק וסוקולנט (קקטוס בלי קוצים) בתוכו. מאוד פשוט ונחמד לעשייה משותפת.

_DSC1952.jpg
_DSC1895.jpg
_DSC1899.jpg

את הDIY השני הבנות לקחו הרבה יותר רחוק ממה שתיכננו- חשבנו לספר להן על ההחתמות על הבד, על עיגולים או משולשים שאפשר לעשות כדי לקשט את מגבת הכותנה, ואז הבנו שפחות מעניין אותן להחתים, והרבה יותר כיף לצייר דמויות שונות, להשתמש בצמחייה ובכלל להתפרע.

_DSC1963.jpg

היו עוד הרבה חוויות באותו יום קיץ חמים, הכל היה פשוט מושלם וכבר בא לנו לחזור על המפגש הזה שוב עם תפריט אחר וסדנאות חדשות.