ואיך אתם אוהבים לצייר?‎

אחרי שסיפרתי לכם על המורה המצוין שלי, מרגיש לי נכון לספר לכם על כמה מהשיטות השונות של ציור שלמדתי במהלך החוג. אולי גם אתם תרצו להתנסות במשהו חדש.

עפרונות- הכי קל והכי רגיל, כולנו ציירנו וצבענו בגיל צעיר ואין מישהו שלא התנסה בעפרונות. רעיון שאני למדתי זה שעבודה עם עפרון לבן על דף שחור נראית מאד מיוחד, התמונה מקבלת מראה אחר, דרמתי יותר. 

גם עם עפרון רגיל אפשר לעשות הרבה דברים מעניינים- אם משתמשים בעפרונות בחוזק שונה אפשר להגיע לתוצאות מדהימות. 

אפילו עם עפרונות צבעוניים יש הרבה אפשרויות- שיטות צביעה שונות (בקווים, עיגולים או משבצות) מביאה אותנו לתוצאות שונות לגמרי ופותחת אינסוף הזדמנויות ליצירה.

עוד משהו מאוד מעניין שלמדתי זה שילוב של עפרונות עם צבעים, טושים או עטים- נכון, טוש זה לא ממש עפרון, אבל העובי השונה של עט, ואפשרויות לשיטות צביעה שונות יובילו לתוצאה מדהימה. אני אישית מאוד מתחברת לשיטה הזו,קשה  מאוד להגיע לצבע אחיד בעפרון ולכן קל לבצע את צביעת הבסיס על ידי צבעי מים או צבעי אקריליק ומעליהם לבצע הצללות על ידי עפרון- יוצא מיוחד ומאוד עדין.

צבעי מים, משום מה פחות נפוצים, וחבל. העבודה בצבעי מים אמנם יכולה להיות קשה לביצוע, אבל התוצאה כל כך שווה ואי אפשר להשיג אותה באף שיטה אחרת. יש כמה סוגי ציור בצבעי

מים:   

צביעה על בסיב יבש- צובעים את הבסיס של האיור ונותנים לו להתייבש, אחר כך עם מכחול רטוב מבצעים את ההצללות ותוספות צבע.

חצי יבש-חצי רטוב- שיטה בה לא נותנים לבסיס להתייבש עד הסוף ומוסיפים עוד צבעים, מה שנותן מראה מיוחד של מעבר בין הצבעים.

השיטה הרטובה- מתבצעת על דף רטוב עם מכחול רטוב- מאוד מיוחד, אך גם מאוד קשה לביצוע.

צבעי אקריל הם הכי נפוצים. התוצאות שונות מצבעי המים אך לא פחות שוות. הכי פשוט זה צביעה אחידה של הבסיס, לעומת צבעי מים ניתן לצבוע את השטח הנדרש כמה שרוצים וזה לא יפגע בתוצאה הסופית של העבודה. מתאים במיוחד לעבודות מופשטות יותר. 

תוצאה מאוד יפה ניתן לקבל בהלבנה של בסיס שצבוע בצבעים כהים. ואם בוחרים בנייר בעל טקסטורה לא אחידה התוצאה יכולה להיות ממש לא צפויה ומאוד מיוחדת.

קולאז'ים היא אחת השיטות האהובות עלי. משתמשים פשוט בכל השיטות האפשריות כדי ליצור דברים מגניבים במיוחד. אני אוספת כל מיני גיזרי נייר ממגזינים, ניירות אריזה, כרטיסי כניסה למוזיאונים, דפי יצירה וכאלה, כדי אחרי זה לשלב את כולם בעבודה מסוג זה.

יש הרבה מה ללמוד והרבה שיטות שאני עוד לא מכירה, אבל אולי חידשתי לכם משהו וזה יגרום למשהו יצירתי אצלכם?